Ciąża to wspaniały okres w życiu każdej kobiety z uwagi na rozwój nowego życia. Jednocześnie może ona stanowić bardzo duże obciążenie dla organizmu matki, co może skutkować gorszym samopoczuciem oraz licznymi, nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Terapia czaszkowo-krzyżowa dla kobiet w ciąży czy jest bezpieczna?

Terapia czaszkowo-krzyżowa dla kobiet w ciąży

Liczne zmiany fizyczne, hormonalne, a także emocjonalne stanowią ogromne wyzwanie, jakim musi sprostać każda przyszła matka. Wraz z rozwojem płodu mogą występować różne, mało komfortowe dolegliwości, które wynikają ze zmian w postawie. Na skutek zmian hormonalnych następuje rozluźnienie więzadeł całego ciała, co jest konieczne do prawidłowego i bezpiecznego przebiegu porodu. Z drugiej jednak strony sprzyja to niestety przeciążeniom powodującym bóle dolnego odcinka kręgosłupa w trakcie ciąży. Ponadto rozwijający się płód powoduje przesunięcia narządów wewnętrznych, co z kolei może wywoływać zgagę oraz zaburzenia trawienia. Wystąpić mogą także bóle głowy oraz drętwienie nóg czy rąk. Przy takich dolegliwościach bardzo pomocne będą zabiegi cranio sacralne, które mogą pomóc w uwolnieniu bólu lub delikatnej korekcji ewentualnych zaburzeń i ustawienia oraz napięcia w obrębie samej miednicy. Terapia czaszkowo krzyżowa kobiet w ciąży jest bardzo delikatna i nieinwazyjna, co sprawia, że może być również bezpieczna w przypadku ciąż wysokiego ryzyka.

Polecamy przygotowane materiały o osteopatii czy terapii czaszkowo-krzyżowej.

Terapia cranio-sacralna dla kobiet w ciąży

Terapia czaszkowo-krzyżowa dla kobiet po porodzie

Po wielu zmianach, jakie zaszły w ciele kobiety zarówno w trakcie ciąży jak i po porodzie, jej ciało powoli zaczyna wracać do normy. Jednak nadal utrzymujące się, rozluźnione więzadła oraz nie do końca rozwiązane dysfunkcje po ciężkich i długich porodach mogą być przyczyną licznych dolegliwości kręgosłupa, miednicy, głowy, zaparć, wysiłkowego nietrzymania moczu czy bóli menstruacyjnych. We wszystkich tych przypadkach może również pomóc terapeuta, który po porodzie przywróci fizjologiczną mechanikę stawów i mięśni dna miednicy oraz kręgosłupa. Usunięcie tych dolegliwości przyczyni się do szybszego powrotu do sprawności z przed okresu ciąży.

 

Opinie naszych klientów

Polecam gabinet w Fit4living. To moja pierwsza wizyta u tego terapeuty i strzał w dziesiątkę. Znacząca poprawa już po pierwszej wizycie, na pewno wrócę.

Tomek Pietrzyk

Bardzo dobra obsługa, przyjazny stosunek do pacjenta, P. Monika jest delikatna, cierpliwa i z bardzo dobrym podejściem do dzieci. Polecam.

Ewa Garncarz

Fachowa i mila obsługa, pacjent nie jest zostawiony samemu sobie, zrozumiale wszystko tłumaczy. Pełny profesjonalizm. Bardzo polecam Panią Monikę za indywidualne podejście do pacjenta.

Weronika Podlewska

Wysokiej klasy specjalistka terapii czaszkowo krzyżowej o dużej wiedzy i doświadczeniu. Z profesjonalnym podejściem, w którym priorytetem jest pacjent. Bardzo dobra współpraca , co prowadzi do szybkiego powrotu do zdrowia. Zamierzam nadal korzystać z pomocy Pani Moniki. Jeśli ktoś szuka  znakomitych fachowców – serdecznie polecam.

Sławek Bębenek

Jeśli masz pytania napisz do mnie

ul. Imbirowa 1b
55-080 Kąty Wrocławskie

tel. 881 313 372

kontakt@gabinet-zdrowia.pl

    Fizjoterapia dla dzieci i dorosłych