Osteopatia to bardzo delikatna metoda leczenia, całkowicie bezinwazyjna co sprawia, że jest odpowiednia dla osób w każdym wieku – począwszy od noworodków, aż po osoby starsze. Poniżej można znaleźć odpowiedzi na najistotniejsze kwestie, jakie bardzo często poruszane są przez pacjentów jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

Jaka jest reakcja po zabiegu?

Większość pacjentów czuje się bardzo dobrze po zabiegu osteopatycznym z uwagi na fakt, iż osteopata posługuje się różnymi, delikatnymi technikami manualnymi, aby pozbyć się dolegliwości, jakie nękają pacjenta. Osoby poddawane zabiegom doświadczają głębokiego relaksu, rozluźnienia całego ciała, zmiany rytmu oddechu dzięki czemu następuje łatwość i swoboda w oddychaniu oraz czują lekkość po wyjściu z gabinetu.

Jak szybko poczuje poprawę?

Jest to uzależnione od bardzo wielu czynników, m.in. od wieku pacjenta, stanu zdrowia czy czasu trwania dolegliwości. Leczenie osteopatyczne można podzielić na krótko oraz długoterminowe. Na początku należy uwolnić pacjenta od bólu, a następnie chronić przed nawrotem dolegliwości. Większość pacjentów odczuwa wyraźną ulgę już po pierwszym zabiegu lub po pierwszej dobie. Świeże urazy najczęściej udaje się naprawić już po 2-3 zabiegach.

Czy zabieg osteopatyczny jest bolesny?

Osteopatia jest metodą leczenia bardzo delikatną i nieinwazyjną, a więc pacjenci nie odczuwają bólu podczas zabiegu, ale przyjemne rozluźnienie oraz poczucie komfortu i relaksu. Ponadto bardzo dużą skutecznością odznacza się grupa technik manipulacji HVT, która nie jest bolesna jednak może być zaskakująca dla pacjentów z uwagi na odgłosy "chrupania".

Wizyta u osteopaty krok po kroku

Wizyta u osteopaty – jak to wszystko wygląda? Osteopatia to w Polsce wciąż nowa dziedzina, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych osteopaci są równie ważni jak lekarze pierwszego kontaktu. Jak zatem wygląda pierwsza wizyta u osteopaty? Osteopata na początku spotkania musi przeprowadzić wywiad medyczny, który polega na rozmowie na temat dolegliwości oraz obserwacji zachowania pacjenta – sposobu wstawania, poruszania się i przyjmowania konkretnych pozycji. Następnie następuje badanie medyczne za pomocą technik palpacyjnych, które stanowi narzędzie pozwalające dotrzeć do źródła dolegliwości w organizmie pacjenta. Po wykonaniu badania następuje diagnoza oraz ustalenie toku terapii dla konkretnego schorzenia, na które cierpi dany pacjent. Wszystko odbywa się w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze, a samo badanie jest bezbolesne, a czasami wręcz relaksacyjne.

Czy muszę mieć wykonane badania RTG lub inne

Pacjenci często mają już badania obrazowe, więc można zabrać je ze sobą Jednak brak badań nie stanowi żadnego problemu w umówieniu się na wizytę.

Czy muszę mieć skierowanie od lekarza

Skierowanie nie jest wymagane

Opinie naszych klientów

Polecam gabinet w Fit4living. To moja pierwsza wizyta u tego terapeuty i strzał w dziesiątkę. Znacząca poprawa już po pierwszej wizycie, na pewno wrócę.

Tomek Pietrzyk

Bardzo dobra obsługa, przyjazny stosunek do pacjenta, P. Monika jest delikatna, cierpliwa i z bardzo dobrym podejściem do dzieci. Polecam.

Ewa Garncarz

Fachowa i mila obsługa, pacjent nie jest zostawiony samemu sobie, zrozumiale wszystko tłumaczy. Pełny profesjonalizm. Bardzo polecam Panią Monikę za indywidualne podejście do pacjenta.

Weronika Podlewska

Wysokiej klasy specjalistka terapii czaszkowo krzyżowej o dużej wiedzy i doświadczeniu. Z profesjonalnym podejściem, w którym priorytetem jest pacjent. Bardzo dobra współpraca , co prowadzi do szybkiego powrotu do zdrowia. Zamierzam nadal korzystać z pomocy Pani Moniki. Jeśli ktoś szuka  znakomitych fachowców – serdecznie polecam.

Sławek Bębenek

Jeśli masz pytania napisz do mnie

ul. Imbirowa 1b
55-080 Kąty Wrocławskie

tel. 881 313 372

kontakt@gabinet-zdrowia.pl

    Fizjoterapia dla dzieci i dorosłych